Naturalne sposoby na wypadanie włosów

Tracenie włosów wpływa nie tylko na nasz wygląd, ale również na samopoczucie. Gęste i mocne włosy utożsamiane są z młodością, pięknem i zdrowiem, więc myśl o ich utracie jest przerażająca, zwłaszcza dla osób, które przywiązują dużą wagę do tego jak się prezentują.
Przyczyny tracenia włosów to m. in.: palenie papierosów, problemy hormonalne, stres, infekcje skórne, leki czy zła dieta.

Aby uniknąć używania produktów zawierających masę chemicznych substancji, możesz sięgnąć po naturalne składniki, tym bardziej, ze większość z nich najpewniej masz już pod ręką. Dodatkowo są to metody tanie i nie zrobią Ci krzywdy.

Mleko kokosowe
To najbardziej efektywna metoda. Składniki odżywcze mleka kokosowego wchłaniają się w podstawę w włosów, tym samym nawilżając je i chroniąc przed wysokimi temperaturami oraz zanieczyszczeniami.

Maska z jaj
Regularnie nakładana maska z białek jaj pomaga zastąpić utracone włosy nowymi, lśniącymi, miękkimi i zdrowymi. Ważną rolę odgrywają tutaj, wchodzące w skład białek, jod, selen, fosfor, żelazo, cynk i siarka.

Sok z cebuli
Duża zawartość siarki w soku z cebuli poprawia cyrkulację krwi w skórze głowy. Słaba cyrkulacja krwi i tlenu prowadzi do obumierania komórek i wypadania włosów.  Antybakteryjne właściwości pomagają pozbyć się zarazków. Zauważysz dużą zmianę nawet jeśli będziesz używać soku raz w tygodniu, na kilka minut przed myciem szamponem.

Aloes
Aloes ma wiele zastosowań. Jednym z nich jest właśnie powstrzymanie wypadania włosów. Doskonale nawilża, usuwa martwy naskórek, oczyszcza pory i mieszki włosowe oraz pomaga utrzymać pH skóry na właściwym poziomie.

Sok z ziemniaków
Jeśli masz słabe, suche, łamiące się włosy to sposób dla Ciebie. Ziemniaki zawierają witaminy B3, B6, A i C oraz fosfor, mangan i wapń. Sok nakładany bezpośrednio na skórę głowy będzie zapobiegał wysychaniu włosów i łysieniu.
potatojuce-14566797228gn4k

Sok z cytryny
Polecane jest używanie go zamiast szamponów. Bardzo dobrze usuwa martwy naskórek i oczyszcza nawet przetłuszczone włosy, dodatkowo jest bogaty w witaminy dzięki czemu odżywia mieszki włosowe i wspomaga wzrost włosów. Poza tym, sok z cytryny jest skuteczny w walce z łupieżem.

Masaż olejami
Masowanie skóry głowy olejami (np. kokosowym, arganowym, oliwą z oliwek, jojoba, lnianym) nie tylko relaksuje i nawilża, ale też poprawia przepływ krwi.

Obecnie na rynku mamy dostęp do masy chemicznych środków mających za zadanie pomóc nam w walce z utratą włosów. Jednak zanim po nie sięgniemy warto zastanowić się nad swoją dietą oraz sprawdzić czy przypadkiem nie mamy w domu wyżej wymienionych produktów, które bez obaw możemy wykorzystać do skutecznej walki o zdrowe, gęste włosy.

 

Zobacz również

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *