Przepis na żel dezynfekujący z aloesem do zrobienia w domu

W obecnych czasach płyny oraz żele do dezynfekcji powinny stanowić podstawowe wyposażenie nie tylko każdego domu, ale także każdej torebki. Niestety dostępność takich produktów jest mocno ograniczona, a ceny znacznie urosły. Dlatego też dziś podzielimy się bardzo prostym sposobem na przygotowanie takiego żelu samodzielnie w domowym zaciszu.

Takiego żelu warto używać nie tylko teraz, ale także poza czasem pandemii. Można stosować go bez używania wody, w każdym miejscu – w komunikacji miejskiej, restauracji, na placu zabaw. Warto mieć go przy sobie.

Przepis na aloesowy antybakteryjny żel

Aby przygotować żel potrzebujecie dwóch składników. Pierwszym z nich jest spirytus – około 75 ml. Natomiast drugi składnik to żel aloe vera. Możecie kupić gotowy żel, albo pozyskać z hodowanego przez w doniczce aloesu. Żelu potrzebujemy 25 ml.

Składniki wlewamy do miseczki i dość energicznie mieszamy aż całkowicie się połączą. Na powierzchni mogą pojawić się pulpy z aloesu, ale tym nie trzeba się przejmować. Następnie żel przelewamy do wygodnego pojemnika czy buteleczki. Wasz żel antybakteryjny jest gotowy. Warto przed każdym użyciem wstrząsnąć pojemnikiem aby składniki ponownie dokładnie się wymieszały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one + eight =