Ombre hair – najlepszy sposób na delikatną zmianę fryzury

Masz ochotę na zmianę fryzury bez radykalnej koloryzacji- spróbuj ombre hair.

Z języka francuskiego ombre oznacza cień, Ombre hair to to sposób farbowania włosów który wykorzystuje efekt cieniowania- stopniowego przechodzenia koloru jednego w drugi. Jest to niezwykle efektowny rodzaj koloryzacji. Przenikanie koloru jest bardzo płynne co nadaje wrażenie lekkości.

Ombre hair najlepiej sprawdza się przy cieniowanych włosach co najmniej do ramion, Ważne jest aby włosy były gęste. Tego typu koloryzacja na cienkich pozbawione objętości włosach się nie sprawdzi. Piękny efekt można uzyskać na włosach grubych, falowanych lub podkręconych.
Klasyczne ombre hair wykonuje się porzez rozjaśnienie o dwa tony końcówek włosów. Daltego też bardzo ważne jest regularne odżywienie i nawilżenie włosów przed koloryzacją. Trzeba pamiętać, że nawet najlepiej wykonane ombre hair nie będzie się dobrze prezentowało na przesuszonych i zniszczonych włosach. Systematyczne nawilżanie włosów jest podstawą pielęgnacji włosów poddawanych koloryzacji.

Bronde hair to odmiana klasycznego ombre. Nieco bardziej odważna ponieważ łączy brąz z blondem. Przejście między kolorami pozostaje nadal łagodne bez wyraźnej linii. Może to być idealne rozwiązanie osób, które nie mogą się zdecydować na radykalną zmianę koloru włosów, ale chcą nadać włosom bardziej wyrazistego efektu. 

Pastelowe ombre czyli coś dla odważnych! W tej koloryzacji używamy odnieni mniej naturalnych np. pastelowego różu, błękitu czy fioletu. Nakładamy kolor na końcówki włosów tak, aby powoli przejść do koloru naturalnego. Jeśli chcesz uzyskać efekt mniej trwały np. zmienić kolor włosów tylko na konkretną okazję możesz użyć tuszy i pomad do włosów, które z łatwością zmyjesz szamponem podczas pierwszego mycia. 

Zobacz również

Komentarze

komentarze