Nasiona, które zmienią Twoje włosy na lepsze!

Włosy potrzebują właściwych składników odżywczych tak samo jak skóra, czy paznokcie. Jeśli dostarczymy im właściwych substancji odwdzięczą się pięknym, zdrowym wyglądem. Jedną z najprostszych metod jest sięgnięcie po łatwo dostępne w sklepach nasiona. Pokazujemy jakie.

Pestki dyni
Dostarczają duże ilości bardzo ważnego cynku, który wpływa na wygląd włosów. Odżywia skórę czaszki, obniża łamliwość włosów i przeciwdziała ich wypadaniu. Dzięki pestkom dyni włosy się wzmocnią, będą gęstsze i mocniejsze.

Pestki słonecznika
Ten niezwykle popularny produkt stanowi doskonałe źródło witaminy E, chroniącej skórę głowy przed niepożądanym działaniem promieni słońca oraz zapobiega jej wysychaniu i podraźnieniom. Zagęszcza i wzmacnia włosy.


Siemię lniane

Bogate jest w kwasy tłuszczowe omega-3 nadające blask, zapeewniające właściwe odżywienie cebulek i dostarcza potrzebnych składników. Jeśli codziennie zjemy łyżeczkę siemienia powstrzymany również wypadanie włosów!

Nasiona sezamu
Te nasiona zapewniają dawkę magnezu i wapnia, niezwykle ważnych dla zdrowia włosów. Łyżeczka sezamu dziennie powinna w znacznym stopniu ograniczyć wypadania włosów.

Nasiona kozieradki

Kozieradka stosowana jest w kuracji przeciwłupieżowej. Jej dodatkowym działaniem jest wpływ na porost włosów oraz zapewnienie im lśniącego, mocnego wyglądu.

Zobacz również

Komentarze