Nasiona, które zmienią Twoje włosy na lepsze!

Włosy potrzebują właściwych składników odżywczych tak samo jak skóra, czy paznokcie. Jeśli dostarczymy im właściwych substancji odwdzięczą się pięknym, zdrowym wyglądem. Jedną z najprostszych metod jest sięgnięcie po łatwo dostępne w sklepach nasiona. Pokazujemy jakie.

Pestki dyni
Dostarczają duże ilości bardzo ważnego cynku, który wpływa na wygląd włosów. Odżywia skórę czaszki, obniża łamliwość włosów i przeciwdziała ich wypadaniu. Dzięki pestkom dyni włosy się wzmocnią, będą gęstsze i mocniejsze.

Pestki słonecznika
Ten niezwykle popularny produkt stanowi doskonałe źródło witaminy E, chroniącej skórę głowy przed niepożądanym działaniem promieni słońca oraz zapobiega jej wysychaniu i podraźnieniom. Zagęszcza i wzmacnia włosy.


Siemię lniane

Bogate jest w kwasy tłuszczowe omega-3 nadające blask, zapeewniające właściwe odżywienie cebulek i dostarcza potrzebnych składników. Jeśli codziennie zjemy łyżeczkę siemienia powstrzymany również wypadanie włosów!

Nasiona sezamu
Te nasiona zapewniają dawkę magnezu i wapnia, niezwykle ważnych dla zdrowia włosów. Łyżeczka sezamu dziennie powinna w znacznym stopniu ograniczyć wypadania włosów.

Nasiona kozieradki

Kozieradka stosowana jest w kuracji przeciwłupieżowej. Jej dodatkowym działaniem jest wpływ na porost włosów oraz zapewnienie im lśniącego, mocnego wyglądu.

Zobacz również

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *