Maseczka z pomidorów – rewelacyjny sposób na cerę trądzikową

Trądzik, będący efektem zatkania mieszków włosowych i gruczołów może dotknąć każdego niezależnie od wieku. Pomijając kwestie estetyczne może on być dość bolesny. Kuracja może być długa, a że istnieje wiele metod walki z trądzikiem nieraz ciężko dobrać właściwą do konkretnego przypadku. Dziś chcielibyśmy zaproponować jedną z mniej znanych metod, a mianowicie – pomidory!
[AdSense-A]
Pomidory pomagają na trądzik?!

Tak, tak, zawierają one bogactwo witamin A, C, E, K i B6, dzięki którym pory skóry zmniejszą się i zapewnią jej właściwe odżywienie. Dodatkowym efektem może być też zmniejszenie blizn trądzikowych na twarzy. Zrównoważy się również pH skóry, co w efekcie zapobiegnie powstawaniu nowych wyprysków.

 

Jak używać pomidorów do walki z trądzikiem?

Najprostszą metodą jest oczywiście przekrojenie pomidora na pół i natarcie nim obszaru zaatakowanego przez trądzik. Ta metoda jest jednak mało skuteczna i pomóc może wyłącznie w przypadku niewielkich wyprysków. Po natarciu należy oczywiście spłukać dane miejsce wodą.

Jeśli mamy więcej czasu można przygotować maseczkę z pomidorów, która powinna pomóc również na silny trądzik. Pomidora zalewamy ciepłą wodą, obieramy go ze skórki i kroimy w plasterki. Następnie usuwamy pestki i rozgniatamy to co zostało. W efekcie powstanie pasta-krem, który należy nałożyć na całą twarz. Maseczka powinna zostać na twarzy przez godzinę, po której spłukujemy całość wodą. Dodatek z ogórka lub jogurtu zmniejszy ból.

Sok pomidorowy możemy z kolei wykorzystać do mycia twarzy. Łyżkę soku mieszamy z odrobiną soku z cytryny. Uzyskany roztwór stosujemy miejscowo, tam gdzie pojawił się trądzik. Po 5-8 minutach spłukujemy wodą.

 

Źródło zdjęcia: unsplash.com