Masaż świecami receptą na stres i nie tylko

Masaże ciepłymi świecami to mało popularny, ale niezwykle przyjemny zabieg, który możesz zaliczyć w większości salonów SPA, a przy odrobinie chęci nawet u siebie w domu!


Masaż świecami – korzyści

Masaż świecami niesie ze sobą wiele korzyści, wśród których przoduje intensywne nawilżenie i zmiękczenie skóry. Dodatkowo doskonale i na długo ją odżywia, zapewniając zdrowszy, lepszy wygląd. Oczywistą korzyścią jest również doskonała relaksacja mięśni. Jeśli świecę połączymy z olejkami eterycznymi uzyskamy też wszelkie korzyści z aromaterapii.


Masaż świecami będzie doskonałą propozycją dla osób przemęczonych i zestresowanych. Gorący wosk zaaplikowany na zmęczone działa da efekt dużego rozluźnienia. Korzystne działanie odnotujemy również jeśli mamy cellulit, lub rozstępy. Świetnie sprawdzi się również w chłodne dni jako masaż rozgrzewający. Specjalne świece do masażu, zawierają zazwyczaj naturalny wosk sojowy, pszczeli, masło shea, olej kokosowy i ze słodkich migdałów – to właśnie dzięki tym składnikom masaż zyskuje właściwości nawilżające i odżywcze.

Masaż świecami – przeciwwskazania

Masażu świecami nie powinno się wykonywać w kilku przypadkach (nie jest on zalecany). Jeśli jesteśmy uczulone na którykolwiek składnik świecy, jesteśmy w ciąży, mamy nadciśnienie lub ogólnie zły stan zdrowia. Odradza się go również w czasie miesiączki i w przypadku kiedy w ciągu ostatnich 48 godzin miała miejsce depilacja ciała.

Jak wykonać masaż świecami

Wykonanie masażu świecami jest bardzo proste. Najpierw zapal świecę i pozostaw ją na kilkanaście minut, żeby odpowiednia ilość wosku mogła się roztopić. Następnie zgaś świecę i upewnij się, czy wosk nie jest zbyt gorący. Powinien być przyjemnie ciepły i nie powodować dyskomfortu w dotyku. Wlej odrobinę wosku na dłoń, lub bezpośrednio na ciało i powolnymi ruchami rozpocznij masaż. Lejąc wosk bezpośrednio na ciało dobrze jest robić to z pewnej wysokości, lub lać przez palce.Uwaga! Nigdy nie używajcie do masażu zwyczajnych świec. Nie nadają się one do tego celu i grożą poparzeniem!

Zobacz również

Komentarze

komentarze