Kozaki, czyli doskonałe buty na każdą okazję

Kozaki. Obuwie wszechobecne. Obuwie ponadczasowe. Są z nami od zawsze i na długo jeszcze pozostaną. Zazwyczaj mamy więcej niż jedną parę, zazwyczaj też dobieramy różne kozaki, na różne okazje.

Kozaki klasyczne dla każdej kobiety

Klasyczne kozaki damskie to element obowiązkowy każdej garderoby. Występują we wszystkich i sięgają kolan, choć mogą mieć różnego rodzaju wstawki i urozmaicenia. Damskie kozaki sięgają jednak daleko poza klasyczny krój i wygląd. Często spotykamy kozaki na obcasie, a w sklepach wybrać możemy taki obcas, jaki będzie nam odpowiadał najbardziej. Jeśli szukamy elegancji, warto sięgnąć po kozaki na koturnie, które zapewnią większą wygodę i stabilność stopy.

Kozaki na szpilce dla odważnych

Jeśli nie brak wam odwagi sięgnijcie po kozaki na szpilce. Dodają pewności siebie, sprawdzą się w szczególnych okazjach, kiedy chcemy zabłysnąć i podkreślić swój drapieżny charakter.
Szczególnym ich rodzajem są tzw. muszkieterki, których militarne pochodzenie, pierwotnie łączone wyłącznie z butami męskimi. Sprawdzą się na co dzień, a ich charakterystyczne, wysokie wiązanie wprowadzi do stylizacji unikalny klimat.

Klamry, zamsze i kolory

Coraz większą popularność zdobywają długie kozaki zamszowe, często występujące z zameczkiem. Dobrze prezentują się z prostym ubiorem, gdyż sam ich wygląd jest już dość awangardowy.
Damskie kozaki spotkać możemy w wielu kolorach od czerni zaczynając, na różu kończąc. W zależności od ulubionej kolorystyki i dobranej stylizacji możemy żonglować również kolorem kozaków.
Jeśli chcemy dodać butom charakteru, sięgnijmy po modele z klamrami, a nawet z ćwiekami. Z pewnością takie buty będą wyróżniały w tłumie pośród zwyczajnych i przeciętnych kozaków, przykuwając do nas uwagę.

Skóra zawsze modna

Wybierając kozaki warto zwrócić również uwagę na materiał, z którego są wykonane. Prawdziwe kozaki powinny być z prawdziwej skóry! Dzięki niej buty są wygodne, a dodakowo nie trzeba z nich rezygnować przy pogarszającej się jesienno-zimowej pogodzie.

A Wy macie swoje ulubione modele kozaków?

Zobacz również

Komentarze

komentarze