Jeansowy makijaż – najnowszy hit

Makijaż w kolorze jeansowym kojarzony, jest przede wszystkim z trendami wiosennymi, ale to właśnie jesienią może być prawdziwym hitem!

Na makijaż jeansowy składa się cała gama odcieni koloru niebieskiego, zaczynając bardzo delikatnego (niemal przechodzącego w biel) błękitu, po mocny i wyrazisty kolor granatowy. Efekt niewątpliwie jest odważny i przykuwający uwagę, dlatego też nie jest on dla kobiet nie lubiących mocnego makijażu. Zestaw odcieni, jakie wybierzemy zasadniczo nie ma znaczenia, ważne żeby było przebojowo i podobało się Tobie.

Jeans w makijażu najlepiej sprawdza się w towarzystwie kolorów neutralnych. Dobrym wyborem będzie jasna brzoskwinia, nude, delikatny beż, odcienie szarego i czerń. Makijaż jeansowy raczej nie nadaje się na dzień (chyba, że będzie delikatny i stonowany). Skrzydła rozwija dopiero w sytuacjach wieczorowych, można wtedy zastosować wyrazistsze odcienie granatu, a nawet takie z metaliczną nutą. Tusz musi koniecznie być czarny, a na usta powinna trafić szminka w możliwie naturalnym odcieniu (dobry wyborem będzie po prostu bezbarwny błyszczyk).

Niebieski makijaż kojarzony jest z letnim typem urody, jednak ogromny wybór odcieni niebieskiego, jeansowego koloru pozwala skorzystać z niego niemal każdej kobiecie. Trzeba jedynie pamiętać o umiejętnym zestawieniu jego odcieni. Jeśli nie macie pewności jak je dobrać – skorzystajcie z porad kosmetyczki lub stylistek pracujących w drogeriach.

Kiedy odcienie niebieskiego zostały już dobrane, pozostaje przejść do wykonania makijażu. W pierwszej kolejności nakładamy bazę na powieki. Do wewnętrznego kąta oka powinien trafić jasny, rozświetlający cień i zostać delikatnie rozprowadzony w kierunku środka oka. Następnie, na pozostałą część powieki nakładamy ciemniejszy niebieskie cień, zaczynając łagodnie i zwiększając intensywność przy zewnętrznym kącie oka. Makijaż uzupełniamy nakładając czarny tusz na rzęsy. Można również ozdobić powiekę jedną, grubą, niebieską kreską (ale nie dłuższą niż jedna trzecia powieki), uzupełnioną czarnym eyelinerem.

Zobacz również

Komentarze

komentarze