Jakie buty sportowe dla mężczyzny? Do jakich stylizacji można wkładać sportowe buty?

Panowie coraz chętniej i coraz częściej wybierają sportowe obuwie. I chociaż prawdziwe triumfy święciło ono na męskich wybiegach w latach 90-tych, teraz znowu możemy obserwować jego wielki powrót do mody. Przeczytaj jak wybrać i z czym łączyć męskie buty sportowe.

 

Buty sportowe – jakie modele wybrać?

Wielu mężczyzn stawia obecnie na wygodę, a poza tym buty sportowe pozwalają na odrobinę luzu w codziennej stylizacji. Nie warto ograniczać się jednak tylko do jednej marki obuwia sportowego, ale szukać takich rozwiązań, które pasują do naszego sposobu ubierania się. Dobrze jest przejrzeć modne modele butów sportowych w internecie, np.: www.domodi.pl/buty/buty-meskie/buty-sportowe-meskie, gdzie szeroka oferta na pewno zadowoli wielu panów.

Trendem wśród marek męskiego obuwia sportowego jest ostatnio powrót do stylu lat 70- tych w modzie. Projektanci często zestawiają ze sobą różne warianty kolorystyczne, namawiając tym samym panów do łączenia wielu stylów. Na rynku jest wiele modeli męskiego obuwia, chociaż zdecydowanie do najbardziej popularnych zaliczymy tu trampki, adidasy i sneakersy.

 

Z jakimi stylizacjami łączyć męskie obuwie sportowe?

Mimo, że współcześnie stawiamy na luz i swobodę, warto zapoznać się z kilkoma zasadami ubierania męskich butów sportowych. Założenie obuwia sportowego do bardzo eleganckiego garnituru raczej nigdy nie będzie dobrze wyglądało. Także ubranie sportowe może stracić swój charakter kiedy dodatkowo sięgniemy po buty dopasowane stylem do całości.

Kiedy więc najlepiej sięgnąć po obuwie sportowe? Na pewno męskie sportowe buty doskonale będzie się nosiło do ubrań sportowo-eleganckich. Tutaj swoją rolę na pewno odegra kontrast – całość będzie prezentowała się niezwykle ciekawie i nabierze kontrolowanego luzu.

 

Marynarka i sportowe obuwie? Tak, to możliwe!

Na pewno większość panów miałaby obiekcje co do założenia marynarki i sportowego obuwia. Zupełnie niesłusznie! Mężczyźni świetnie wyglądają w garniturze i sportowym obuwiu, muszą tylko wiedzieć, jak dopasować do siebie te dwa pozornie sprzeczne elementy garderoby. Obuwie sportowe na pewno doskonale zaprezentuje się z jeansami i koszulką polo.

Ale to jeszcze nie koniec – również spodnie z materiału polubią się z takim rodzajem butów męskich. Niektórzy panowie wolą zgrane kolorystycznie duety, czyli koszulka pod garniturem jest dopasowana do barwy butów. Można tu także pobawić się trochę modą i wybrać spodnie z materiału, a do tego świetnie skrojony sweterek w serek i sportowe buty. W każdym z tych przypadków można wyglądać bardzo stylowo i zarazem elegancko.

 

Niestandardowe stylizacje ze sportowymi męskimi butami

Bardziej odważni panowie mogą pokusić się o nietypowe stylizacje, czyli założyć kolorowe męskie buty sportowe. Dobrze będą komponowały się z ubraniami utrzymanymi w stonowanej kolorystyce – bieli, granacie i beżu. Przykładem takiej stylizacji może być biała koszula, granatowa marynarka, jeansy i buty sportowe w niestandardowym kolorze. Jedną z propozycji męskiego stroju może być także kolorystyczne dopasowanie – białe spodnie, pastelowa bluza i jasne buty sportowe.

Pamiętajmy, by podeszwa w męskich butach sportowych nie była zbyt gruba, gdyż całość może sprawiać wtedy wrażenie ciężkości i przytłaczać stylizację.

Zobacz również

Komentarze