Jak wykonać ombre manicure?

Efekt ombre, czyli delikatnego mieszania się koloru. Obecnie to jeden z najgorętszych trendów w manicure na wiosnę 2017. Ombre manicure jest niezwykle efektowny i jak się okazuje łatwy w wykonaniu. Zobacz jak taki efekt wyczarować samodzielnie.

Efekt ombre na paznokciach można uzyskać na dwa sposoby. Pierwszy uzyskuje się poprzez malowanie kolejnych paznokci kolorem o ton jaśniejszym bądź ciemniejszym od poprzedniego. Drugi sposób to gradacja koloru na każdej płytce i tą formą ombre się zajmiemy.

Na początek posmaruj skórki wokół paznokci oliwką. Ułatwi to usunięcie resztek lakieru, które pozostaną po malowaniu. Przy tym rodzaju manicure bardzo łatwo je zabrudzić. Przed malowaniem odtłuść płytke alkoholem salicylowym i nałóż bazę. Aby uzyskać efekt ombre potrzebujesz dwóch lakierów.  

 Ombre manicure wykonuje się metodą stempelkową. Będziesz potrzebować gąbeczkę pociętą na małe kawałki i lakiery hybrydowe bądź klasyczne. Ciekawe efekty uzyskasz, jeśli wybierzesz te o zbliżonej barwie, ale różnym odcieniu np. ciemny niebieski i drugi o kilka tonów jaśniejszy. Pomaluj płytkę wybranym kolorem. Na kawałek foli aluminiowej wylej odrobine lakieru, następnie odbij go na gąbeczce i stempluj płytkę paznokcia. Lakier nakładaj od środka paznokcia. Kolejną drugą i trzecią warstwę nakładaj przesuwając się wyżej ku krawędzi paznokcia tak, aby uzyskać efekt przejścia koloru.  Manicure możesz utrwalić jeszcze jedną warstwą bezbarwnego lakieru.

Zobacz również

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *