Jak w naturalny sposób walczyć z cellulitem?

Bez ogromu pracy i wyrzeczeń, ale przy wprowadzaniu dobrych nawyków.

Zjawisko cellulitu, potocznie zwanego pomarańczową skórką, jest efektem odkładania się
w komórkach tłuszczowych produktów przemiany materii, które zamiast być wydalone pozostają w organizmie. Tkanka tłuszczowa przestaje prawidłowo funkcjonować i znacznie zwiększa się, tworząc zgrubienia skórne.

Jest wiele przyczyn, które wpływają na powstawanie cellulitu. Należą do nich: złe nawyki żywieniowe, zła gospodarka hormonalna, siedzący tryb życia, nadużywanie: alkoholu, kawy i tytoniu, tendencje genetyczne, nieprawidłowa gospodarka wodna w organizmie, a nawet noszenie zbyt ciasnych ubrań

Tak jak jest wiele przyczyn cellulitu tak i jego metod zwalczania jest bez liku. Im skórka pomarańczowa jest mniej widoczna, tym łatwiej się jej pozbyć. Dlatego warto obserwować swoje ciało i działać profilaktycznie.

Zaczynając walkę z cellulitem warto zacząć od wprowadzania zdrowych nawyków. Warto pić więcej niegazowanej wody mineralnej i mieć więcej ruchu. Nie muszą być to wysiłkowe ćwiczenia czy godziny spędzone na siłowni. Wystarczy, że przy bliższych odległościach zamiast jeździć samochodem lub tramwajem/autobusem, chociaż raz w tygodniu zrobimy sobie spacer. Można też zacząć od  porannej gimnastyki, jazdy na rowerze, pływania czy biegania. Wszystko zależy od tego, na co mamy ochotę i na co możemy sobie pozwolić. Picie dużej ilości niegazowanej wody mineralnej sprawnie usunie toksyny z naszego organizmu.

Naszym sprzymierzeńcem w zmniejszaniu cellulitu będzie także zdrowa dieta, która zapewni nam prawidłową przemianę materii i wyeliminuje szkodliwe składniki. Czasem ciężko nam z dnia na dzień zmienić swój jadłospis, dlatego najlepiej drobnymi krokami eliminować ze swojego menu sól i cukier, a następnie ograniczyć spożywanie alkoholu i kawy, a także jeśli palimy odstawić papierosy. Nawet jeśli uda nam się tylko trochę ograniczyć jeden z powyższych produktów to jest to już sukces i kolejny krok do zdrowej i pięknej skóry bez pomarańczowej skórki.

Ogromną rolę w walce z pomarańczową skórką odgrywa pielęgnacja skóry, która powinna być systematyczna. Najlepszymi produktami do pielęgnacji skóry są kosmetyki naturalne. Dają one gwarancję, że w głąb naszej skóry NIE dostaną się substancje szkodliwe i zadbamy zarówno o estetykę ciała jak i o nasze zdrowie.

Bardzo ważne jest codzienne stosowanie po wieczornym myciu (kąpieli czy prysznicu) preparatu antycellulitowego. Bez niego nie uzyskamy pożądanych efektów. Tu idealnie sprawdzi się np. autorski kosmetyk AnnaFlora serum o działaniu antycellulitowym i ujędrniająco-odżywczym, w skład którego wchodzą tylko naturalne składniki. Stosując serum regularnie i dbając o prawidłową pielęgnację skóry zobaczymy efekty jego działania już po kilkunastu dniach. Skóra na pewno doceni poświęcony jej czas, a sami poczujemy się też dużo pewniej z jędrną, odżywioną i gładką skórą. Stosując serum nie tylko pozbędziemy się pomarańczowej skórki, ale także zadbamy o skórę całego ciała. W szczególności polecamy stosować serum na uda, brzuch, boczki, ramiona, a także biust.  Poczuj jak Twoja skóra nabiera elastyczności!

W walce z cellulitem pomoże nam także peeling ciała wykonywany co najmniej raz w tygodniu. Dzięki temu sprawnie usuniemy martwe komórki i wygładzimy skórę optycznie. 

Pielęgnację ciała możemy połączyć z regeneracją sił. Sprawdzi się tutaj doskonale aromatyczna kąpiel. Możemy przygotować ją wykorzystując kąpielowy puder kwiatowy lub półkule kąpielowe, również z naturalnych składników. Nasza skóra będzie po nich doskonale nawilżona i bez wysiłku odzyska swój blask.

Zadbana skóra całego ciała dodaje pewności siebie, a zmniejszający się cellulit motywuje do dalszej pielęgnacji i zmiany kolejnych nawyków. 

A Ty od kiedy zaczynasz walkę z pomarańczową skórką?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + four =