Jak przygotować nogi na lato? Wystarczy kilka prostych rad!

Pogoda za oknem niekoniecznie na to wskazuje, ale już za niewiele ponad miesiąc czeka nas lato, a wraz z nim wakacje. Jeśli Twoje nogi nie są jeszcze na to gotowe – przekonaj się co możesz zrobić, żeby prezentowały się zjawiskowo!

Do wakacji wciąż mamy kilka tygodni, jest to jednak ostatni dzwonek, żeby przygotować nogi na sezon letni i dobrze o nie zadbać. Zobacz co trzeba zrobić, żeby osiągnąć efekt, który olśni wszystkich, gdziekolwiek się pojawisz.

Codziennie

– Przysiady – poświęć trochę czasu na wykonanie kilku serii przysiadów, które możesz, wedle preferencji, zamienić np. na „nożyce”. Ćwiczenia wzmocnią mieśnie nóg, nadając im lepszy, zdrowszy wygląd.

– Korzystaj z balsamu ujędrniającego – codziennie po kąpieli wmasuj w nogi pielęgnujący kosmetyk. Jeśli połączysz to z masażem (poproś partnera o pomoc!)zrelaksujesz mięśnie nóg, zapewniając lepsze wchłanianie.
– Dużo pij – przyjmuje się, że dzienne zapotrzebowania na płyny to 2-3 litrów. Może to być woda, ale picie np. zielonej herbaty przyniesie wiele dodatkowych korzyści. Dobre nawodnie podkręci metabolizm i zapewni lepsze samopoczucie. Skóra na nogach (ale też w innych częściach ciała) zyska sprężystość i zdrowszy wygląd.

3-4 razy w tygodniu

– Spaceruj – kiedy tylko jest możliwe staraj się chodzi, wieczorem wyjdź przynajmniej na pół godziny spaceru. Nogi się wzmocnią, spalisz niepotrzebne kalorie, a dotleniając się poprawisz samopoczucie i koncentrację.
– Zrezygnuj ze słodyczy i fast foodów – zamień je na owoce i warzywa. Eliminacja kalorycznych przekąsek przyniesie same korzyści, od szczuplejszej sylwetki zaczynając, na lepszym nastroju kończąc.

2 razy w tygodniu

– Zrób peeling – skóra na Twoich nogach stanie się dzięki temu wyraźnie gładsza, a jej barwa się wyrówna. Peeling dodatkowo pomoże walczyć z cellulitem, zadziała też odświeżająco.
– zrób dłuższy masaż – powinien trwać przynajmniej kilkanaście minut. Poprawi on krążenie w nogach i korzystnie wpłynie na skórę. Można go połączyć z peelingiem. Do masażu użyć można np. oliwki ujędrniającej.

1 raz w tygodniu

– wybierz się na przejażdżkę rowerową – sobota, lub niedziela może być na to idealnym dniem. Godzina lub dwie przejażdżki doskonale wpłyną na wygląd nóg i ogólną kondycję. W ostateczności można skorzystać z rowerka stacjonarnego, jednak odbierasz sobie kontakt ze świeżym powietrzem
– zrób pedicure – wygląd stóp jest bardzo ważny dla ogólnego wyglądu nóg. Jeden wieczór w tygodniu wystarczy, żeby doprowadzić je do idealnego stanu.

1-2 razy miesiącu

Pamiętaj o depilacji – gładkie nogi bez włosków zapewnią się komfort swobodnego wyboru letnich stylizacji. Ogolone nogi zawsze wyglądają lepiej!

Zobacz również

Komentarze

komentarze