Jak kupić szpilki idealne? 9 zasad, o których musisz pamiętać

Szpilki, najseksowniejsze buty świata. Wydłużają nogi, wyszczuplają je, dodają seksapilu, kształtują sylwetkę podkreślając pośladki i biust.

Niestety, nie każda kobieta dobrze czuje się w szpilkach, nie każda potrafi w nich chodzić. Często prowadzi do efektu wręcz odwrotnego, karykaturalnego. Zamiast przynieść korzyści, wzbudzają śmiech… Dlatego niezwykle ważne jest, żeby szpilki były wygodne, dostosowane do indywidualnych potrzeb, dobrze dopasowane do stopy.

Kupując szpilki warto zwrócić na kilka czynników. Ważny oczywiście jest wygląd, to nie podlega żadnej dyskusji. Jednak, aby dobrze czuć się w szpilkach i czuć się w nich komfortowo musimy trzymać się pewnych zasad.

Badania ortopedyczne wskazują, że wysokie obcasy mogą powodować deformację stóp, wady kręgosłupa i wady postawy. Jeśli będą zbyt ciasne spowodują zniekształcenia palców i uszkodzenia paznokci.

Jak kupić dobre szpilki?

Kupując szpilki trzeba koniecznie zwrócić uwagę na kilka czynników.
1. Obcas szpilki powinien osadzony być na samym środku pięty. Zapewni to większą stabilność buta.
2. Zwróć uwagę, aby proporcje między długością stopy, a wysokością obcasa nie powinny być zbyt duże. Jeśli masz małą, króką stopę, nie wybieraj bardzo wysokich szpilek – ciężar ciała zostanie w nich przeniesiony na palce, a wtedy będziesz chodzić niezdarnie.
3. Jeśli wybierzesz szpilki na platformie uzyskasz większą stabilność i komfort chodzenia. Pod stopą nie będziesz wyczuwać nierówności terenu, kamieni, itp.
4. Wybierz szpilki z prawdziwej skóry. But będzie o wiele trwalszy, a nawet w ciepłe letnie dni nie będziesz ryzykować odparzeń i pocenia się stóp.
5. Mierząc szpilki koniecznie zakładaj oba buty. Przespaceruj się po sklepie kilka, a nawet kilkanaście minut. W ten sposób upewnisz się, że wybrałaś właściwe dla siebie i dobrze leżą na twoich stopach.
6. Buty kupuj najlepiej w porze popołudniowej, po pracy, kiedy stopy są zmęczone i lekko opuchnięte – właśnie w takich sytuacjach muszą dobrze pasować, a Ty musisz się w nich dobrze czuć. Podobny efekt można uzyskać korzystając z bawełnianej skarpetki.
7. Nie żałuj pieniędzy. Lepiej mieć w szafie kilka par bardzo dobrych szpilek, niż kilkanaście plastikowych potworków, które szybko się zniszczą, często masakrując również stopy.
8. Pamiętaj, że im cieńsza szpilka, tym mniej stabilny but, a chodze w nich może się okazać naprawdę karkołmnym wyzwaniem. Jeśli więc nie chodzisz w szpilkach zbyt często zdecyduj się na odbrobinę grubsze – dzięki temu poczujesz się w nich pewniej.
9. Obejrzyj się w lustrze, lub poproś kogoś, żeby Cię nagrał jak chodzisz w szpilkach. Jeśli sylwetka jest pochylona do przodu oznacza to, że buty są za wysokie.

Trzymając się tych zasad z pewnością uda się dobrać szpilki idealne. Jeśli macie własne doświadczenia i sztuczki w doborze szpilek – koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach!

Zobacz również

Komentarze

komentarze