Hair dusting – czyli jak podciąć końcówki nie tracąc długości włosa! Nowa metoda zdobywa świat

Odwieczny problem podczas wizyt u fryzjera, czyli jak obciąć końcówki, nie tracąc jednocześnie cennych centymetrów może właśnie odchodzić w przeszłość. A wszystko dzięki zdobywającej coraz większą popularność technice hair dustingu.

Hair dusting, oznaczający w luźnym tłumaczeniu „odkurzanie włosów”, zakłada podcinanie całych pasm włosów, bez utraty ich długości. W dużym skrócie sprowadza się do odświeżenia włosów poprzez podcięcie wyłącznie ich zniszczonych pasm na różnej długości. Włosy muszą zostać najpierw napięte, a odstajęce fragmenty są przycinane nożyczkami na całej powstałej w ten sposób powierzchni. Technika nie jest łatwa i potrzeba sporego doświadczenia fryzjerskiego, żeby móc ją wykorzystać, a dodatkowo strzyżenie w ten sposób zajmuje o wiele więcej czasu, niż w przypadku tradycyjnych metod. Dodatkową zaletą jest zauważalny efekt wygładzenia włosów poddanych zabiegowi hair dustingu.

Hair dusting polecany jest w sytuacji kiedy włosy są zniszczone i wymagają odświeżenia, ale mimo wszystko jest chęć ich zapuszczenia. Należy jednak pamiętać, że metoda niestety nie zadziała w przypadku włosów mocno zniszczonych – wtedy klasyczne podcięcie pozostaje jedynym ratunkiem.

Jeśli chcecie zobaczyć jak hair dusting wygląda w praktyce – spójrzcie na film udostępniony przez Sala Salcedo, popularnego na Instagramie fryzjera z Los Angeles.

Zobacz również

Komentarze

komentarze