Farbowanie włosów Nutellą – niezwykle proste i niezwykle skuteczne

Kanapka z Nutellą jest smaczna, prawda? Z pewnością nie przyszło wam jednak do głowy tą samą Nutellą farbować włosy. A efekty mogą być zdumiewające!

Prekursorem metody jest właściciel salonu fryzjerskiego z Bejrutu Abed Allahitani, który stosuje różne, niecodzienne metody farbowania włosów.

Farbowanie Nutellą w założeniu ułatwia uzyskania ciemniejszego koloru, w sytuacji kiedy posiadamy bardzo jasne włosy. Dodatkowo w znakomity sposób wygładza, nawilża i zmiękcza włosy. Wszystko zależy jednak od rodzaju włosów i częstortliwości traktowania ich Nutellą. Osiągnięciu koloru ciemny blond, w przypadku bardzo jasnych włosów może potrwać nawet kilka tygodni.

Efekt możliwy jest przede wszystkich dzięki zawartemu w Nutelli olejowi palmowemu. Zły i szkodliwy w naszym jedzeniu, zastosowany zewnętrznie okazuje się mieć niespotykane właściwości, a co ważne – jest neutralny dla zdrowia.

Biorąc pod uwagę, że znalezienie w Polsce salonu, który wykonuje takie zabiegi może być problematyczne, warto wiedzieć jak wykonać taką koloryzację samodzielnie. Wszystko czego będziemy potrzebować do Nutella i mleko kondesowane.

Do dwóch łyżek Nutelli dodajemy powoli mleko i powoli mieszając czekamy, aż mikstura osiągnie lejącą się, kremową konsystencję. Po nałożeniu na włosy zawijamy w srebrną folię (tak jak przy klasycznym farbowaniu) lub po prostu owijamy folią spożywczą, a całość ręcznikiem. Całość można ogrzać suszarką, co pozwoli zwiększyć siłę działania nałożonej Nutelli. Po godzinie myjemy włosy szamponem i nakładamy dowolną odżywkę.Włosy po zabiegu z pewnością będą miekkie, gładkie, nawilżone, pełne blasku. Jak już wspomnieliśmy, efekt kolorystyczny może się różnić w poszczególnych przypadkach i zależy od charakteru włosów i częstotliwości kuracji. Nowy kolor może utrzymywać się do trzech tygodni. Mieszanka w przeciwieństwie do wielu chemicznych z farb z całą pewnością nie wyrządzi włosom żadnej krzywdy. Zobaczcie też co pisaliśmy o pięlęgnacji włosów z wykorzystaniem miodu.