Domowe sposoby na nieskazitelną cerę!

Niemalże codziennie nakładamy co najmniej kilka kosmetyków na naszą skórę, a zwłaszcza na twarz. Często mimo wszelkich starań pojawiają nam się wypryski i nachodzą nas myśli, że może jednak cała ówczesna pielęgnacja nie jest tak skuteczna jak powinna… Dostępne na rynku kosmetyki do walki ze wszelkimi zanieczyszczeniami i innymi problemami skórnymi bardzo często nas zawodzą. Sprawdź co musisz zrobić by budzić się co rano z piękną cerą wolną od zaczerwienień, wyprysków i innych zanieczyszczeń!

mel-valor-afegit

1. Miód i jogurt
By pozbyć się zaczerwienień i podrażnień zastosuj maseczkę z łyżki miodu i łyżki jogurtu. Nakładaj ją warstwami, po upewnieniu się, że poprzednia warstwa już wyschła. Maseczkę zostaw na noc i zmyj rano.

2. Papaja
Nakładaj na twarz pastę z miąższu, poczekaj do wyschnięcia. Zostaw przez noc i zmyj rano. Enzymy znajdujące się w papai zapobiegają powstawaniu stanów zapalnych na skórze.

3. Białka jaj
Maseczka z białek jaj jest niezwykle skuteczną metodą na pozbycie się wyprysków. Nałóż minimum 4 warstwy białek (każdą kolejną warstwę nakładaj po wyschnięciu poprzedniej). Razem z maseczką ściągniesz ze skóry martwy naskórek i wszelkie zanieczyszczenia.

o-lemon-benefits-facebook

4. Sok z cytryny
Musisz jedynie rozprowadzić na skórze sok i zostawić na dłuższy czas. To kolejny sposób na pozbycie się wyprysków.

vinegar-and-apples

5. Ocet jabłkowy
Zabija bakterie i przywraca odpowiednie pH skóry. Wymieszaj ocet z wodą (1/4 octu i 3/4 wody), nałóż wacikiem na skórę i zostaw na noc.

6. Skórki pomarańczy
Zamiast wyrzucać możesz je jeszcze do czegoś użyć! Masuj problematyczne partie skóry skórkami pomarańczy lub nakładaj w ten sam sposób sam sok. To efektywna metoda usuwania wszelkich zanieczyszczeń.

7. Soda oczyszczona
Wymieszaj sodę z ciepłą wodą. Zostaw na godzinę i zmyj. Jest to świetna metoda na oczyszczanie skóry normalnej, tłustej i trądzikowej.

8. Truskawki i miód
Kwas znajdujący się w truskawkach pomaga otworzyć zatkane pory i usunąć bakterie. Pastę ze zgniecionych truskawek i miodu nakładaj na twarz umytą ciepłą wodą. Zostaw na minimum 30 minut. Kiedy wyschnie zmyj ją wodą.

Zobacz również

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *