Conch piercing – efektowne kolczyki w nietypowym miejscu

Conch piercing oznacza przekłucie małżowiny usznej w jej środkowej części. Umieszczenie tam kolczyka daje interesujący, przykuwający uwagę efekt. Dla odważnych – można w tym miejscu umieścić nawet trzy kolczyki!

Przekłucie ucha w tym miejscu wykonywane jest zawsze za pomocą igły (nie pistoletem, ani innymi urządzeniami). Zabieg nie należy do bolesnych, choć należy mieć na uwadze, że każda z nas ból może odczuwać inaczej. Znaczenie ma również budowa samego ucha. Koszt w polskich salonach wynosi około 70 złotych, kluczowe znaczenia ma jednak wielkość i rodzaj biżuterii

Conch piercing zapewnia możliwość łatwej wymiany kolczyków, a także całkowitego ich usunięcia. Pozostają co prawda niewielkie dziurki, nie są one jednak szczególnie widoczne. W sposób oczywisty piercing tego rodzaju jest o wiele bardziej dyskretny np. od kolczyków umieszczanych na twarzy, czy w nosie.

Instagram jest zasypywany zdjęciami i filmami z hastagiem #conchpiercing, co wyraźnie wskazuje, że tego typu kolczyki będą w najbliższych miesiąc coraz popularniejsze.

Decydując się na conchpiercing pamiętajmy – nie warto oszczędzać na salonie! Wybierajcie profesjonalne studia piercingu. Nie polecamy wizyt u „zwykłych” kosmetyczek, zazwyczaj nie mają one wiedzy, ani narzędzi, aby bezpiecznie wykonać nakłucia!

Zobacz również

Komentarze