9 sposobów jak powiększyć oczy za pomocą makijażu

Optycznie powiększone oczy w dziewięciu prostych krokach. Jak osiągnąć taki efekt za pomocą makijażu?

1. Pozbądź się worków pod oczami
Wyeliminuj poranne obrzęki pod oczami. Jest na to kilka sposóbów – najprościej będzie zanużyć na chwilę twarz w kostkach lodu z zielonym ogórkiem. Można też zwilżyć okolice oczu schłodzonymi kroplami.2. Rozjaśnij cienie pod oczami
Cienie w dosłowny sposób powodują, że oczy wydają się o wiele ciemniejsze niż są w rzeczywistości. Użyj rozświetlającego korektora, jaśniejszego o tego, którego używasz na co dzień. Dobrze sprawdzi się np. L’Oreal Paris Touche Magique Illuminating Concealer. Pamiętaj, żeby przeciągnąć go aż do podbródka w kształt litery ‚V’, dzięki temu rozjaśnisz całą twarz.

3. Zawsze podkręcaj rzęsy
Podkręcenie automatycznie podniesie rzęsy i rozszerzy oczy.

4. Rozjaśnij dolne powieki
Czarna kredka na dolnych powiekach spowoduje efekt przymknięcia oczu, natomiast jasna lub neutralna powiększy je. Odcień oczywiście nie musi być bardzo jasny, ale barwy cieliste sprawdzą się doskonale.

5. Rozświetl wewnętrzne kąciki oczu
Zaapliku odrobinę opalizującego cienia lub rozjaśniacza na wewnętrznę kąciki oczu (zaraz przy kanalikach łzowych) i pod łukami brwiowymi. Oczy dzięki temu będą wydawały się szersze.

6. Konturuj kształt oczu
Dodaj oczom kształtu przeciągając cień, delikatnie ciemniejszy niż odcień twojej skóry, wzdłóż powiek.

7. Zadbaj o brwi
Dobry wygląd brwi jest kluczowy w uzyskaniu efektu większych oczu. Zadbaj o ich linię i kształt.

8. Użyj przedłużającej maskary
Maskara to prawdziwa czarodziejska różdżka w makijażu oczu. Spróbuj użyć formuły wydłużającej zamiast pogrubiającej. Efekt będzie wyraźnie odczuwalny.

9. Precyzyjnie używaj kredki
Linię kredki pociągnij jak najbliżej linii rzęs. Postaraj się nie zamykać oczu w trakcie, szczególnie obrysowując dolne rzęsy. Wymaga to bardzo dużej precyzji, ale efekt wynagrodzi trudy. Pomóc może Benefit They’re Real! Push-Up Liner.


Zobacz również

Komentarze

komentarze