7 rodzajów manicure, których powinnaś spróbować w 2020

Wybranie odpowiedniego rodzaju manicure wymaga znacznie więcej niż tylko wybranie wyglądu, który najbardziej Ci się podoba, choć oczywiście to również ważna część.

Jednak oprócz tego trzeba także wziąć pod uwagę to jak bardzo czasochłonna będzie pielęgnacja wybranego rodzaju manicure. Innymi słowy, zastanów się czy nie masz nic przeciwko spędzaniu dwóch godzin, co kilka tygodni, na wizycie w salonie, czy też wolisz zmieniać kolor paznokci w dowolnym momencie.

Sprawdź, który z tych 7 popularnych rodzajów manicure jest dla Ciebie najlepszy.

1. Standardowy manicure

Standardowy manicure zazwyczaj obejmuje przycinanie, modelowanie, piłowanie i polerowanie paznokci. Aplikacja lakieru do paznokci na końcu jest opcjonalna. Czas potrzebny na ten zabieg to pomiędzy 30 a 60 minut. Plus czas schnięcia lakieru. Manicure ze zwykłym lakierem do paznokci są znane z tego, że dość szybko lakier potrafi odprysnąć. Zwykle lakier utrzymuje się przez kilka dni.

2. Manicure Vinylux – manicure winylowy

Vinylux to kolejny poziom jeśli chodzi o lakiery do paznokci. Vinylux jest profesjonalną marką kolorów stworzoną przez CND. Główną zaletą lakieru winylowego jest jego trwałość oraz prosty sposób użycia, dzięki czemu można go stosować zarówno w domu, jak i w salonie. Jest to coś jak połączenie hybrydy i lakieru. Można go nakładać bez użycia podkładu, nie potrzebna jest również lampa UV, a usuwanie odbywa się tak jak przy zwykłym lakierze. Poprawnie wykonany utrzymuje się do siedmiu dni.

3. Shellac manicure

Jest to specjalny produkt, którego używa się w salonach. Lakier żywiczny używany w tego typu manicure wygląda bardzo dobrze przez okres mniej więcej trzech tygodni – nie odpryskuje, nie ściera się ani nie blaknie.

4. Manicure żelowy

Istnieją dwa rodzaje żelu: miękki i twardy. Twardy żel to żel do modelowania. Za pomocą twardego żelu możesz przedłużyć paznokieć i stworzyć fajne kształty, których inaczej nie dałoby rady zrobić na przykład przedłużyć paznokieć albo stworzyć wzór baleriny lub szpilki. Taki manicure przetrwa od dwóch do trzech tygodni. Po tym czasie należy odwiedzić salon.

5. Dip powder manicure

To coś pomiędzy zwykłym malowaniem paznokci a tipsami. W przypadku proszku rzeczywisty kolor manicure to kolor proszku, w którym paznokcie są zanurzane, lub który jest nakładany na paznokcie. Taki manicure utrzymuje się od dwóch do czterech tygodni.

6. Żelowe przedłużanie paznokci

Są to wstępnie wykonane przedłużki, które wyglądają podobnie jak przyklejone paznokcie. Są nakładane przezroczystym żelem i utwardzane za pomocą światła LED. Mogą mieć różne kształty: migdałowy, szpilkowy, okrągły, kwadratowy, a także długość: krótkie, średnie i długie, oraz krzywiznę: naturalne bądź modelowane. Przy tego typu paznokciach wizyta w salonie czeka Cię co trzy tygodnie.

7. Paznokcie akrylowe

Zasadniczo akryl jest wykonany z cieczy (zwanej monomerem) i proszku (zwanego polimerem). Gdy się zmieszają, utwardzają się same i tworzą twarde akrylową powierzchnię. Akrylowi można nadać dowolny kształt, a także dodać zdobienia paznokci. Utrzymuje się około trzech, czterech tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + twelve =