6 trendów w szminkach, które zdominują najbliższe miesiące

Dobra szminka, dopasowana do typu urody stanowi podstawowy element makijażu każdej z nas i potrafi eksponować nasze zalety. Jakie kolory szminek będą najmodniejsze? Przekonajcie się!

Kolory szminek zmieniają się niemal co roku, a nawet między porami roku. Czasem te zmiany są delikatne i ledwo zauważalne w odcieniu, ale czasami dość radykalne. To lato nie przyniesie rewolucyjnych zmian, jednak kilka odcieni będzie zdecydowanie dominować. W jakie więc szminki trzeba się wyposażyć, aby nie przegapić najmodnieszych odcieni? Mamy dla was 6 propozycji.

1. Chłodne pastele

Tutaj dominował będzie róż w niemal każdej formie przechodzący nawet w kolor fiołkowy. To jeden z odcieni, który wydaje się być ponadczasowy i nie inaczej będzie latem 2017. Świetnie do jasnej karnacji, a w połączeniu z makijażem rozświetlającym i mocno podkreślonymi rzęsami będzie wręcz zjawiskowy.

2. Brzoskwiniowe nude

Nude to jeden z najbardziej lubianych i najczęściej wybieranych odcieni szminek. W tym sezonie najpopularniejsze będzie nude w wydaniu brzoskwioniowym. Pasuje właściwie do każdej karnacji, włosów, oczu, a także skutecznie odejmuje lat. Dodatkową zaletą tego odcienia jest duża swoboda jaką daje nam z makijażem oczu!

3. Owoce leśne

Kolor ciemnych, soczystych malin, czerwieni przechodzącej wręcz w czerń będzie jednym z hitów tego lata. Taki kolor nie tylko makijażowi nieco tajemniczości i dramaturgii, ale będzie też wyglądał niezwykle zmysłowo.

 

 


4. Matowa czerwień

Usta w kolorze matowej czerwieni były, są i będą jeszcze długo lubiane i modne. Szminka w takim kolorze podkreśli letnią opaleniznę, a także odejmie kilka lat.

5. Metaliczny pył

Trend, który do tej pory pojawiał się głównie wieczorami i na salonach, wychodzi w tym roku na światło dzienne. Metaliczne odcienie szminki świetnie podkreślą wiosenne i letnie stylizacje.

6. Głęboki burgund

Ciemne odcienie szminek zazwyczaj dominowały jesienią i zimową. Teraz modne będą również latem. Najpopularniejsze będą te w barwach bardzo ciemnej czerwieni i fioletu. Taka szminka sprawdzi się doskonale w stylizacji gotyckiej, ale dobrze wypadnie również z klasycznymi elementami garderoby.

Zobacz również

Komentarze

komentarze