6 produktów, które opóźnią starzenie się skóry

Oto kilka produktów, które opóźniają procesy starzenia. Jedzone regularnie są bardzo dobrą bronią przeciwko starzeniu się skóry.


Stosując odpowiednią dietę możesz w dużym stopniu spowolnić procesy starzenia się skóry. To co jesz ma ogromny wpływ na Twój wygląd zewnętrzny. Istnieją takie produkty, które w dużej mierze pozwolą Ci o wiele dłużej zachować gładką i zdrową skórę.

Marchewka

Marchewka jest bardzo dobrym źródłem witaminy A. Ta witamina odpowiada za zdrowy wygląd skóry i włosów. Marchewkę najlepiej jest spożywać na surowo, aby nie straciła wartości odżywczych np. w postaci surówki lub świeżo wyciśniętego soku.

Ogórki

Ogórki są najlepszym przyjacielem Twojej skóry. To warzywo zawiera w swojej skórce krzemionkę. Pomaga ona zredukować już powstałe zmarszczki oraz zatrzymać kolagen tak, aby nie powstawały nowe. Dołączenie ogórków do codziennej diety przyczyni się w znacznym stopniu do poprawy wyglądu skóry. 

Jajka

Jajka zawierają biotynę oraz żelazo. Dzięki tym składnikom skóra jest jędrna i gładka. Wpływają one także na wygląd włosów. Jedząc regularnie jajka z pewnością zauważysz, że Twoje włosy staną się bardziej miękkie i lśniące.

Borówki

Borówki dostarczają organizmowi antyoksydantów, potrzebnych do zwalczania wolnych rodników, które są powodem zmarszczek. Borówka wśród wszystkich warzyw zawiera najwięcej antyoksydantów, więc już niewielka ich porcja będzie miała bardzo dobre działanie dla Twojej skóry.

Sałata rzymska

Sałata rzymska zawiera witaminę A . Wystarczy zjeść 6 jej liści, aby dostarczyć organizmowi dzienną dawkę tej witaminy. Zapewnia ona prawidłowy wzrost komórek skóry. Jeśli Twoja skóra jest bez blasku i nie wygląda dobrze może to oznaczać niedobór witaminy A. Spróbuj uzupełnić jej niedobór sięgając po sałatę rzymską.

 

Mango

Mango to doskonałe źródło witaminy C. Pół mango zapewnia 96% jej dziennego zapotrzebowania. Witamina C jest odpowiedzialna za ładny kolor skóry. Dodatkowa witamina ta odnawia kolagen oraz walczy z wolnymi rodnikami.

Zobacz również

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *