10 absolutnie fantastycznych pomysłów na tatuaż dla dziewczyny

Małe delikatne tatuaże u kobiet mogą być postrzegane jako świetny unikalny „dodatek”. Mogą być również doskonałym sposobem na wyrażenie siebie, tatuaż bowiem mówi bardzo wiele o jego posiadaczu.

Taki mały wzór może być doskonałym początkiem jeśli chodzi o wejście w świat tatuażu.  Poniżej prezentujemy 10 wzorów, które wierzymy, że was zainspirują.

1. Dreamcatcher – łapacz snów

Na pewno jest to jeden z ciekawszych wzorów. Pochodzi z wierzeń indiańskich – zazwyczaj był wieszany w sypialni aby zatrzymywać złe sny i jednocześnie pozwalać na dobre. Posiadaczkami takich tatuaży są między innymi Miley Cyrus i Kendall Jenner.

dreamcatcher maly tatuaz

2. Luksusowe diamenty

Większości osób diamenty kojarzą się z luksusem oraz bogactwem. Jednak niewielu wie, że słowo „diamond” pochodzi z greckiego i oznacza niezniszczalny, niepokonany.

male diamenty

3. Nuty, klucze wiolinowe

Słuchamy muzyki żeby się zrelaksować, albo żeby coś uczcić, bądź z wielu innych powodów. Taki tatuaż może oznaczać pasję do muzyki bądź silną osobę z ogromną energią życiową. Tego rodzaju tatuaż zrobiła sobie Rihanna.

male nuty tatuaz

4. Kompas

Jako pierwsi kompasy tatuowali sobie hiszpańscy konkwistadorzy, w kolejnych wiekach symbol ten stał się popularny wśród społeczności marynarzy. Wierzyli bowiem, że posiadanie takiego tatuażu będzie ich chronić i da gwarancję powrotu do domu.

Oprócz bycia symbolem bezpieczeństwa, kompas może być również wskazówką, która powie nam w którym kierunku podążać w życiu.

maly kompas tatuaz

5. Inspirujące słowa, cytaty, myśli

W tym przypadku jedynie wyobraźnia może być ograniczeniem. Jednak lepiej być rozsądnym wybierając tekst, który będzie towarzyszył nam do końca życia.

maly tatuaz kobiecy inspirujace slowa

6. Symbol nieskończoności

Małe symbole nieskończoności mają bardzo indywidualne znaczenie. Mogą oznaczać niekończącą się miłość, niezmienne zasady w życiu, bądź sytuacje, które przychodzą bądź odchodzą, ale życie nadal trwa.

maly tatuaz kobiecy znak nieskonczonosci

7. Daty, litery, liczby, których znaczenie znasz tylko Ty

Takie tatuaże są jak wspomnienia, powinny przywodzić na myśl ważne osoby, miejsca i chwile w życiu.

maly tatuaz kobiet cyfry i daty

8. Róża

Róża może symbolizować bardzo wiele – np. kwitnąca oznacza kwitnącą miłość, róża z kolcami to wspomnienie bolesnej miłości. Jeśli do tego dodamy kolory wówczas symbolikę można rozwinąć jeszcze bardziej. Czerwona róża to oczywiście symbol miłości, różowa – to pierwsza niewinna miłość, żółte róże są symbolem przyjaźni i radości, natomiast niebieskie róże oznaczają coś zupełnie poza zasięgiem, zaś czarna róża może przypominać kogoś wyjątkowego, bądź być symbolem żałoby.

maly tatuaz roza

9. Znak zodiaku

Znaki zodiaku zazwyczaj tatuują sobie osoby, które w dużym stopniu pasjonują się astrologią. Tatuaż ze swoimi znakami zodiaku mają między innymi Rihanna i Rita Ora.

maly tautaz kobiecy znaki zodiaku

10. Bicie serca

Bicie naszego serca możemy nie tylko usłyszeć ale również zobaczyć. Tatuując taki wzór wiemy, że życie jest niezwykle cenne, i że trzeba doceniać każdą chwilę. Jest także drugie znaczenie tego typu tatuaży – otóż mogą one być zrobione dla kogoś wyjątkowego.

tatuaz kobiecy bicie serca
Zobacz również

Komentarze

komentarze